BİLDİRİ GÖNDERİMİ SONA ERMİŞTİR. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

Bildiri Gönderme Koşulları

Bildiriler sadece http://ulusalaritmi2018.tkd.org.tr adresi üzerinden sisteme giriş yapılarak gönderilebilir. Sistemden bağımsız olarak e-mail ve posta yoluyla gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir.

Son bildiri gönderme tarihi  9 Mart 2018 Cuma günüdür. Bildiri Gönderim Sistemi bu tarihte kapatılacaktır. Online bildiri modülünü ilk kez kullanacak katılımcılar, “Yeni Kullanıcı” bağlantısından sisteme kayıt olmalıdırlar.

Bildiri Özeti Genel Kuralları

Sistemde bildiri yazımı için ayrılan alan başlık ve yazar adı hariç 3000 karakter ile sınırlandırılmıştır. Sistem bu alana 3000 karakterden daha fazla yazı yazılmasına izin vermeyecektir.

Bildiri göndermede kullanılan yazı karakteri sistem tarafından otomatik olarak tüm bildirilar için standartlaştırılmış olup farklı yazı karakteri kullanmak mümkün değildir.

Bildirilar giriş, gereçler ve yöntem, sonuçlar ve tartışma olarak düzenlenmelidir.

Başlık çalışmanın içeriğini açıklar tarzda olmalıdır. Bildiri özeti başlığında pH ya da NaCl gibi küçük harfli kelimelerin özel bir anlam ifade ettiği kelimeler dışındaki tüm sözcükler büyük harf ile yazılmalıdır. Metin içinde kimyasal simge ve uluslararası birimler dışında kısaltmanın ilk kullanıldığı yerde ardından bir parantez açarak tam açılımı yazılmalıdır.

İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalar ile ilgili olarak bildiriların etik kurul onayları ve ülkemiz kanunlarına uygun olması koşulu aranacaktır.

İnternet üzerinden gönderilen özetler aynen basılacağı için yazım hatalarına dikkat edilmesi gerekir.

Geri Bildirim

Gönderilen bildiri özetleri online sistem aracılığıyla değerlendirilecek ve bildiri değerlendirme sonucunuzu içeren e-posta sistemde tanımlanan adrese 33 Mart 2017 tarihinden itibaren gönderilecektir. Bildiriler ile ilgili tüm değerlendirme süreci kullanıcıya ait e-posta ve şifre ile sistem üzerinden takip edebilecektir.

Posterler

Kabul edilen poster özetleri bildiri sistemi üzerinden “asılı poster” olarak hazırlanmalıdır.

Basılı Poster Hazırlama Kuralları

  1. Posterin maksimum boyutu 70 cm X 90 cm ve en az 2 m uzaklıktan okunabilir olmalıdır. Posterin hazırlanması sırasında aşağıdaki kurallar göz önünde bulundurulmalıdır.
  2. Posterler, MS Word dökümanı olarak bildiri tam metin yazım kılavuzuna uygun olarak hazırlanmalıdır.
  3. Posterde bulunan tüm yazılar Arial yazı karakterleri seçilmeli; başlık, yazar isimleri ve iletişim adresleri için en az 26-40 ve diğer bölümler için 16-18 punto büyüklükte kullanılmalıdır.
  4. Poster özet, giriş, yöntem, bulgular, sonuçlar ve tartışma bölümlerinden oluşmalı ve aynen bildiri tam metninde olduğu gibi anahtar kelimeler ve kaynaklar belirtilmelidir. Görselliği artırıcı şekil ve fotoğraflar renkli olarak kullanılabilir.
  5. Poster sahipleri poster basımlarını kendileri yaptıracaklardır.
  6. Posterler organizasyon komitesince belirlenecek numaralanmış panolara asılacaktır.
  7. Poster yapıştırma konusunda organizasyon komitesi görevlileri poster sahiplerine yardımcı olacaktır.
  8. Poster sahipleri programda belirtilen tarih ve saatlerde posterlerinin başında bulunacaklar ve çalışmaları konusunda bilgi vereceklerdir.
  9. Poster sahipleri kendilerine verilen sürenin sonunda posterlerini kaldıracaklardır. Zamanında kaldırılmayan posterlerin sorumluluğu sahiplerine aittir.

Gönderim esnasında teknik destek ya da sorularınız için “LookUs Bilişim” ile (+90 216 372 66 44) numaralı telefondan ya da [email protected] e-posta adresinden iletişimde bulunabilirsiniz.